تبلیغاتنکات مفید در مسافرت های بین المللی

نکات مفید در مسافرت های بین المللی، کوله پشتی: در سال های اخیر رشد مسافرت های بین المللی افزایش یافته است.افرادی که خود را برای سفرهای خارجی آماده می کنند باید برخی نکات ایمنی و امنیت، محیط زیستی، پزشکی و سلامت، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را بدانند. خطر و اتفاقات پیش بینی نشده هم داخل کشور و هم در خارج از کشور وجود دارد اما برخورد آگاهانه ی شما می تواند آنها را کاهش دهد.

نکات مفید در مسافرت های بین المللی


کوله پشتی: در سال های اخیر رشد مسافرت های بین المللی افزایش یافته است.افرادی که خود را برای سفرهای خارجی آماده می کنند باید برخی نکات ایمنی و امنیت، محیط زیستی، پزشکی و سلامت، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی را بدانند.خطر و اتفاقات پیش بینی نشده هم داخل کشور و هم در خارج از کشور وجود دارد اما برخورد آگاهانه ی شما می تواند آنها را کاهش دهد.


ایمنی و امنیت


فرودگاه: این غیر ممکن است که بتوانید تمامی خطرها را از بین ببرید اما می توانید با شناسایی، روند را کاهش دهید.همیشه گذرنامه و ویزای خود را کنترل کرده و یک نسخه ی کپی از آن را بر روی گوشی خود نگه دارید. سعی کنید چمدانتان سبک باشد و یا یک ساک دستی داشته باشید که بتوانید بیشتر از آن مراقبت کنید.

مقصد: در بدو ورود به مقصد، خود را هدف قرار ندهید. سعی کنید نگاهی پر از اعتماد به نفس داشته باشید و مانند یک غریبه رفتار نکنید. تا دیر وقت بیرون نمانید و سعی کنید دارای حالت طبیعی باشید تا کسی نتواند به شما آسیبی برساند. نکته ی مهم و ضروری دیگر نیز این است که از وسیله ی حمل و نقل عمومی استفاده کنید.

اقامت: سعی کنید در هتل از پذیرفتن اتاق در طبقه های بالاتر از 6 خودداری کنید. از پذیرفتن طبقه های پایین نیز اجتناب کنید، زیرا دسترسی دزد از طریق بالکن به آنها ساده تر است. هرگونه مورد یا رفت و آمد مشکوکی دید، سریعا گزارش دهید. راه های خروج اضطراری را نیز در همان ابتدا شناسایی کنید.

گشت و گذار: بازدید محلی می تواند یک ایده ی خوب باشد اما باید ابتدا خود را آماده کنید. زمانی که به گشت و گذار می روید، نگاهی با اعتماد به نفس داشته باشید. از کیف پول، گوشی و وسایل با ارزش خود به خوبی مراقبت کنید تا طعمه ی دزدان نشوید. اگر گیر عده ای افتادید و با ضرب و شتم خواهان وسایلتان بودند، مقاومت نکنید و وسایل را بدهید. جانتان مهم تر است. شما می توانید بعدا به مقامات محلی گزارش دهید.


محیط زیست، پزشکی و سلامت


مشاوره سفر: پژوهش های لازم را قبل از سفر انجام دهید. با منابع قابل اعتماد (مانند وزارت امور خارجه) شرایط را بررسی کرده و اگر نیاز به دریافت واکسن است، واکسیناسیون را انجام دهید. اگر مقصد در حال حاضر از شرایط امنیتی خوبی برخوردار نیست از رفتن صرف نظر کنید.

دارو: همیشه،دارو، دوبرابر از مقداری که در سفر نیاز دارید، تهیه کنید و همراه خود ببرید. توجه داشته باشید که نسخه ی پزشک و اسناد و مدارک مهم پزشکی خود را نیز بردارید.


فرهنگی، سیاسی و اجتماعی


احترام: قبل از رفتن نسبت به آداب و رسوم و باورهای محلی اطلاعاتی کسب کنید و به قوانین احترام بگذارید. مثلا در برخی از کشورها همراه داشتن مواد مخدر جرم و مجازات آن اعدام است. پس داشتن آگاهی باعث می شود از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

رسانه های اجتماعی: در رابطه با عکس هایی که در صفحات اجتماعی به اشتراک می گذارید، کمی فکر کنید و محتاطانه عمل کنید. برخی عکس ها پیگیری می شوند و ممکن است باعث تنبیه و مجازات شما شوند. پس سعی کنید عکس ها را بدون برداشت خاصی و یا نگاه سیاسی منتشر کنید.

مترجم:سحر مردانه

منبع: www.eventindustrynews.co.uk