تبلیغاتبیانیه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دنبال حمایت نمایندگان مجلس از طرح تحول سلامت

بیانیه روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به دنبال حمایت نمایندگان مجلس از طرح تحول سلامت

روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در طی نامه‌ای تحقق طرح تحول نظام سلامت را گامی مهم در جهت کاهش نگرانی و دغدغه شهروندان و به ویژه محرومان کشور اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛صبح امروز و در اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، به دنبال حمایت 243 نفر از نمایندگان مجلس از طرح تحول نظام سلامت و در پی دستورهای رییس‌جمهور درباره رفع مشکلات طرح تحول بیانیه‌ای از سوی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور صادر شد.

در متن این بیانیه آمده است:

« بسم الله الرحمن الرحیم

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

بدون تردید طرح تحول نظام سلامت را باید بزرگ‌ترین طرح اجتماعی دولت تدبیر و امید دانست که با اجرای آن در مسیر تحقق عدالت در درمان آحاد مردم ایران و نیز آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی، به ویژه رسیدگی به محرومان و مستضعفان گام‌های اساسی و زیربنایی برداشته شده است. همانگونه که شما نمایندگان فهیم روز دوشنبه ششم دی ماه 1395 در صحن علنی و طی نامه خود به رییس‌جمهور محترم بدان اشاره کردید و عموم مردم و مسئولان نظام نیز به آن اذعان دارند، این طرح بزرگ، دغدغه شهروندان به ویژه محرومان کشور را در دریافت خدمات مطلوب و کاهش هزینه‌های سرسام‌آور درمان به طور محسوسی کاهش داده است.

نامه شما نمایندگان محترم به رییس‌جمهور محبوب و حمایت قاطع از طرح تحول سلامت جانی تازه در این کالبد دمید؛ مایه دلگرمی همه نیروهای خدوم و زحمت‌کش در سراسر کشور شد و موجی از امید را در دل اقشار جامعه بویژه محرومان ایجاد کرد.

بدون تردید حساسیت مجلس شورای اسلامی موجب می‌شود خادمان و تلاشگران حوزه سلامت با عزمی راسخ‌تر و تلاشی بیشتر در مسیر ارتقای سلامت مردم گام بردارند.

امید که در ادامه این راه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیمه‌ها و همه همکاران این طرح ملی از حمایت نمایندگان مردم بهره‌مند شده و بتوانند با همدلی و همراهی آنچنان که باید به ملت شریف ایران خدمت کنند.

و من‌الله توفیق

روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور»

انتهای پیام