تبلیغاتحسن‌زاده: باشگاه‌های بدهکار قبل از معرفی بازیکن جدید بخشی از بدهی‌های خود را تسویه کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن‌زاده درباره اتفاقات دیدار سپاهان و نفت تهران در مرحله نیمه نهایی جام حذفی گفت: منتظر گزارش مقامات رسمی مسابقه هستیم. البته با توجه به اینکه مسابقه دوم نیمه نهایی در جام حذفی امروز در اصفهان برگزار شد، به نظر می‌رسد که مقامات اجرا کننده  این دو مسابقه، مجموع گزارش این دو دیدار در جام حذفی را یکجا منعکس کنند، چرا که گزارش بازی روز گذشته به دست ما نرسیده است.

وی افزود: از طریق پخش مستقیم این بازی و صحبت‌های تلفنی با همکاران از برخی از جزئیات مسابقه مطلع شدیم. مطمئنا رسیدگی و تصمیم نهایی بعد از وصول گزارش خواهد بود. بدون شک درباره نحوه داوری و یا صحبت‌های فنی تیم داوری، هیچ وقت کمیته انضباطی اظهار نظر نکرده و حتی در صلاحیت این کمیته قرار ندارد. صحبت‌هایی که عوامل هر دو تیم در خصوص داوری داشته‌اند، مسلما خلاف آیین‌نامه انضباطی است و اگر در گزارش‌های داور و نماینده سازمان لیگ نکات دیگری هم قید شده باشد، حتما رسیدگی خواهد شد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: علاوه بر اینکه داور مسابقه با کارت‌های زرد و قرمز بازیکنان را با تصمیم انضباطی خود تنبیه کرده است، کمیته انضباطی هم مطابق آیین نامه‌ خود این اختیار قانونی را دارد که مرتکبین تخلفات را تنبیه کند. مثلا از آنجایی که که بازیکن تیم سپاهان بعد از تصمیم داور با برخورد فیزیکی و ضربه سر با بازیکن تیم نفت درگیر شده است، حتما مجازاتی اضافه بر کارت قرمز هم دارد و تمامی بازیکنان این موضوع را می‌دانند.

حسن‌زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم به محض وصول گزارش دو مسابقه نیمه نهایی که در اصفهان برگزار شد، کمیته انضباطی بتواند در اولین فرصت ممکن تصمیم گیری کند و روشن است که تنبیه انضباطی و محدویت‌هایی که کمیته برای متخلفان بازی‌های حذفی تعیین می‌کند، طبق قانون در همه مسابقات رسمی از جمله مسابقات نیم فصل دوم لیگ برتر اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز نقل و انتقالات گفت: اتفاق بزرگی که در زمان نقل وانتقالات نیم فصل افتاده این است که با حمایت مقامات مسئول در فدراسیون نسبت به اجرای بخشی از بدهکاری‌های تیم‌ها، اقدامات موثری صورت می‌گیرد، به نحوی که تیم‌های بدهکار در هر رده‌ای اعم از لیگ برتر و غیره فقط در صورتی می‌توانند بازیکن جدید انتخاب کنند که اولا 10 درصد از بدهی‌های خود را بپردازند و معادل مبالغی که در متن قرارداد بازیکنان جدید خود تعیین کرده‌اند را بابت تسویه باقی مانده بدهی خود بپردازند که در این زمینه همه ارکان فدراسیون از شخص رئیس و دبیر کل و سازمان لیگ، همه با جدیت و بدون هیچ استثنایی این بخش از اجرای احکام را پیگیری می‌کنند.

رئیس کمیته انضباطی در پایان عنوان کرد: از همه باشگاه‌های بدهکار خواسته می‌شود که قبل از معرفی بازیکن جدید به سازمان لیگ و قبل از ایجاد تعهدات مالی جدید نسبت به تسویه حساب بخشی از بدهکاری‌های خود اقدام کنند.

انتهای پیام/