تبلیغاتبهانه جدید صهیونیست‌ها برای آزار فلسطینی‌ها؛ شنیدن این صدا در قدس ممنوع است + فیلم

سیف الدین نوفل بلال، خبرنگار خبرگزاری تسنیم، کرانه باختری : پس از این قانون ظالمانه، این ندای الهی ( اذان) برای هزاران فلسطینی در شهرقدس و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی، ممنوع خواهد شد.

«احمد عطوان» نماینده مجلس قانون‌گذاری فلسطین به خبرنگار تسنیم می‌گوید: تصویب این قانون از سوی رژیم اشغالگر اسرائیل، در حکم اعلان  جنگ با خداوند متعال است. قبل از این، جنگ در زمین و علیه اماکن مقدس جریان داشت. اما امروز رژیم اشغالگر اسرائیل با یکی از شعائر اسلام به جنگ برخاسته است. و این یکی دیگر از قوانین نژادپرستانه‌ای است که رژیم اشغالگر اسرائیل بر ضد ملت فلسطین به اجرا می‌گذارد و هدف از این نوع اقدامات این است که بر شهر قدس و دیگر شهرهای فلسطین اشغالی حال و هوای اسرائیلی را حاکم کرده و سیاست یهودی‌سازی را اجرا کند.

تصویب این قانون ثمره امسال نبود. بلکه تلاش‌های رژیم اشغالگر برای اعمال ممنوعیت اذان از سال 2006 آغاز شد که در طول این سال‌ها بارها اتفاق افتاده بود که در اعیاد یهودی، بلندگوهای مساجد را مصادره می‌کردند و گاهی هم به کلی مانع پخش اذان می‌شدند. تا اینکه در سیزدهم نوامبر(23 آبان) سال جاری این قانون از سوی کنیست به تصویب رسید.

فلسطینی‌ها تأکید می‌کنند که با این قانون مخالفند، چرا که آن را قانون ظالمانه‌ای می‌دانند که هم از نظر قوانین بین المللی مردود است و هم از نظر دینی، تمام ملت فلسطین با مسلمانان در مخالفت با این قانون همصدایی می‌کنند.

با وجود تلاش‌های رژیم اشغالگر برای کاستن از شدت این قانون که می‌گوید این قانون درباره اذان نماز صبح و نماز عشاء مورد تعدیل قرار می‌گیرد، اما بیم آن می‌رود که اعمال و اجرای این قانون مقدمه‌ای باشد برای ممنوعیت کلی اذان که کم کم  در دیگر شهرها و روستاهای نزدیک به شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه غربی نیز اعمال شود.

«ماجد صقر» از مسئولان وزارت اوقاف فلسطین به تسنیم  می‌گوید: این قانون یک آغاز است، زیرا رژیم اشغالگر قدس به زیاده خواهی‌های خود ادامه می‌دهد. ما هم اکنون در وزارت اوقاف هستیم و در کنار ما یک یهودی است. ممکن است همین یهودی فردا بگوید که صدای اذان برای ما آزار دهنده است و به این بهانه از پخش اذان در رام الله جلوگیری کنند. اینکه اجازه بدهند صدای اذان پخش شود یا به طور کل پخش اذان ممنوع شود، در اختیار اسرائیلی‌هاست و چه کسی می‌تواند مانع از تصمیم اسرائیلی‌ها شود؟ بله ممکن است. ممکن است که پا را فراتر بگذارند و این قانون را اعمال کنند و مردم را به خاطر پخش اذان مجازات کنند و قوانین خود را بر ما اعمال کنند. زیرا بهانه اینها این بود که صدای اذان باعث سلب آرامش ساکنان یهودی می‌شود و برای اسرائیلی‌ها آزار دهنده است.

این یک سیاست نژادپرستانه علیه مقدسات اسلامی است که با اشغال مسجد الاقصی شروع شد و امروز شاهد تصویب قانون ممنوعیت پخش اذان هستیم و آیا این سیاست نژادپرستانه به کرانه غربی هم کشیده خواهد شد؟

فیلم مربوط به این گزارش را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

انتهای پیام/